Luottamustoimet


Kaupunginvaltuusto vpj 1. vuosi 2021-2022 Simo Grönroos
Kaupunginvaltuusto vpj 3. vuosi 2023-2024 Arja Juvonen
Kaupunginvaltuusto vpj 4. vuosi 2024-2025 Arja Juvonen

Kaupunginhallitus 2021-2023 Arja Juvonen varalla Henna Kajava
Kaupunginhallitus 2023-2025 Henna Kajava
Kaupunginhallitus 2021-2023 Ari Ampuja varalla Teemu Lahtinen
Kaupunginhallitus 2023-2025 Teemu Lahtinen varalla Ari Ampuja
Kaupunginhallitus konsernijaosto 2021-2025 Teemu Lahtinen varalla Hannu Järvinen

KH Tila- ja asuntojaosto 2021-2025 Ari Ampuja varalla Niko Ohvo
KH Tila- ja asuntojaosto 2021-2023 Arja Juvonen
KH Tila- ja asuntojaosto 2023-2025 Henna Kajava
KH Elinkeino- ja kilpailukykyjaosto 2021-2025 Henna Kajava
KH Elinkeino- ja kilpailukykyjaosto 2021-2023 Teemu Lahtinen varalla Sami Wacklin
KH Elinkeino- ja kilpailukykyjaosto 2023-2025 Ari Ampuja varalla Sami Wacklin

Tekninen lautakunta puheenjohtaja 2021-2025 Simo Grönroos varalla Toni Seppänen
Kaupunkisuunnittelulautakunta 2021-2025 Hannu Järvinen varalla Kirsi Koivunen
Kasvun ja oppimisen lautakunta 2021-2025 Jiri Keronen varalla Jaana Valle
Ympäristö- ja rakennuslautakunta 2021-2025 Petri Väätäinen varalla Jaana Valle
Hyvinvointi- ja terveyslautakunta 2021-2025 Jaana Valle varalla Sami Wacklin
Tarkastuslautakunta 2021-2025 Jarmo Kanerva varalla Mikko Ekström
Tapahtumien yhteisöjen kehitysohjelma 2021-2025 Pia Polviander varalla Perttu Ahonen
Kestävä Espoo 2021-2025 Mervi Syväranta
Hyvinvoiva Espoo kehitysohjelma 2021-2025 Mikko Kumpulainen varalla Jarmo Kanerva
Kulttuurilautakunta 2021-2025 Eija Pirinen varalla Mervi Syväranta
Liikuntalautakunta 2021-2025 Sami Wacklin varalla Ajosmäki Lauri
Nuorisoasiain jaosto 2021-2025 Joni Raatikainen varalla Mikko Kumpulainen
Yksilöasiain jaosto 2021-2025 Niko Ohvo varalla Suoma Karjalainen
Keskusvaalilautakunta 2021-2025 Seppo Kallunki varalla Harri Kullberg
Tasa-arvotoimikunta 2021-2025 Erkki Kaarnama varalla Kim Mikander
Päihdeasiain neuvottelukunta 2021-2025 Paavo Räty varalla Jiri Keronen
Lautamies 2021-2025 Niko Ohvo
Lautamies 2021-2025 Petri Väätäinen
Lautamies 2021-2025 Mikko Ekström
Lautamies 2021-2025 Pia Polviander
Lautamies 2021-2025 Eija Pirinen
Uskottu mies 2021-2025 Joni Raatikainen
Uskottu mies 2021-2025 Hannu Vuorinen
Monikulttuurinen neuvottelukunta 2021-2025 Jiri Keronen varalla Cristian Tudose
Poliisiasiain neuvottelukunta 2021-2025 Arja Hietala varalla Niko Ohvo
Sydkustens landskap 2021-2025 Kim Pihl varalla Ari Ampuja
Vammaisneuvosto 2021-2025 Markku Kähkönen
Musiikkiopisto 2021-2025 Eija Pirinen
Espoon Asunnot Oy 2021-2025 Kari Paunonen varalla Pia Polviander
Länsimetro Oy 2021-2025 Hannu Järvinen
Sairaala Oy 2021-2025 Hannu Vuorinen
Elä ja Asu Oy 2021-2025 Joni Raatikainen
Laurea neuvottelukunta 2021-2025 Paul Usvalampi
Ooppera hallintoneuvosto varajäsen 2023-2025 Eija Pirinen
Teatterin hallitus 2021-2025 Oskari Kolehmainen varalla Timo Immonen
Helinä Rautavaara hallitus 2021-2025 Teemu Tares
Taidemuseo hallitus 2021-2025 Jaana Valle

Muu luottamustehtävä 2021-2025:

Maakuntahallitus 2. varapuheenjohtaja Arja Juvonen
HSY hallitus varajäsen Pia Polviander
HSY Tarkastusvaliokunta puheenjohtaja Hannu Järvinen
OMNIA hallitus Jarno Eerola
OMNIA hallitus varajäsen Kirsi Koivunen
Länsi-Uudenmaan Pelastuslaitos Kari Paunonen
Länsi-Uudenmaan Pelastuslaitos varajäsen Mikko Wikstedt
Länsi-Uudenmaan poliisin neuvottelukunta Petri Väätäinen
Länsi-Uudenmaan poliisin neuvottelukunta varajäsen Pia Polviander
Uudenmaan virkistysalueen hallitus varapuheenjohtaja Sami Wacklin
Uudenmaan virkistysalueen hallitus varajäsen Kirsi Koivunen
Keski-Uudenmaan Vesiensuojelu johtokunta Kirsi Koivunen
Keski-Uudenmaan Vesiensuojelu johtokunta varajäsen Perttu Ahonen
HYKS lautakunta varajäsen Hannu Vuorinen